Categorieën: Nieuws

Tuinvogeltelling van start: “Extra letten op de merel”

De jaarlijkse Nationale Tuinvogeltelling vindt dit weekend voor de 22ste keer plaats. De telling, waar ieder jaar duizenden mensen aan mee doen, geeft een inzicht hoe het gaat met de tuinvogelpopulatie in ons land.

Iedereen kan aan de telling meedoen. Aan deelnemers wordt gevraagd om op één van de weekenddagen een half uur de vogels in je tuin of op je balkon te tellen. Vogels die over je tuin vliegen, tellen niet mee. Ook de koolmees die in de tuin van je buren zit, telt niet mee. Om dubbeltellingen te voorkomen, wordt geadviseerd om het hoogste aantal van een soort die je tegelijk hebt gezien, door te geven. Stel dat je eerst twee huismussen ziet en een kwartier later zie je er zeven, dan geef je de zeven door.

Tips
De resultaten van je telling kun je doorgeven op de website tuinvogeltelling.nl. Op deze website is ook allerlei handige informatie te vinden, bijvoorbeeld hoe je een bepaalde vogelsoort kunt herkennen. Ook vind je er tips over hoe je de tuin nog aantrekkelijker kunt maken voor tuinvogels.

Merel
Vorig jaar deden er ongeveer 114.000 mensen mee aan de Tuinvogeltelling. Samen zagen zij meer dan 1,6 miljoen vogels. De huismus werd het vaakst gezien. De koolmees en de pimpelmees pakten respectievelijk de plaatsen twee en drie. In de gemeente Groningen werd de derde plaats ingenomen door de merel, in plaats van de pimpelmees. Juist de merel is dit jaar interessant. In 2016 werd de merelpopulatie getroffen door een virus dat voorheen alleen in Afrika voorkwam. De merel leek zich daarna te gaan herstellen, maar in de afgelopen jaren is er echter weer sprake van forse sterfte. De Tuinvogeltelling moet antwoord geven op hoe de populatie er op dit moment voor staat. De resultaten van de telling worden gebruikt voor wetenschappelijk onderzoek.

Meer informatie vind je op deze website.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

4 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

4 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

7 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

8 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

8 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

8 uur geleden