Categorieën: Nieuws

Studenten Noorderpoort helpen mee met kleurrijke muurschildering

Studenten van Noorderpoort gaan een grote muurschildering maken met als thema ‘Water’. Ze doen dat bij de locatie aan de Verzetsstrijderslaan.

De studenten van de opleidingen Ruimtelijk vormgever en (Allround) laborant doen dit samen met de Nicaraguaanse muurschilder Manuel Alániz Gamez. Op deze manier vragen de studenten en de schilder aandacht voor het thema én roepen ze op tot een eerlijke en duurzame wereld, in Groningen en daarbuiten.

Vrijdag 31 januari om 12.45 uur onthult street-artist Michel Velt (o.a. bekend van het beeld Norah en diverse ander muurschilderingen in de stad) het kunstwerk bij Noorderpoort Verzetsstrijderslaan 2, in het bijzijn van de studenten en de muurschilder.

In Nicaragua zijn muurschilderingen van oudsher een communicatiemiddel, omdat ruim 45 jaar geleden de helft van de bevolking analfabeet was. Muurschilder Manuel Alaniz is werkzaam bij het muurschildercollectief FUNARTE in het noorden van het land. Hij bezoekt Nederland op uitnodiging van LBSNN, de koepelorganisatie van gemeenten die samenwerken met Nicaragua in het kader van hun campagne voor een eerlijke en duurzame wereld.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

6 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

6 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

9 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

10 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

10 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

10 uur geleden