Categorieën: Nieuws

Woensdag opnieuw protest in Groningen tegen bezuinigingen op hoger onderwijs

Onderwijsorganisatie WO in Actie en lokale organisaties organiseren komende woensdag opnieuw demonstaties in verschillende studentensteden tegen grote bezuinigingen op hoger onderwijs en onderzoek. Ook in Groningen wordt dan geprotesteerd.

WO in Actie roept studenten, medewerkers en sympathisanten op om zich aan te sluiten. Ze hopen zo aandacht te vragen voor de gevolgen van het huidige beleid.

Waar het protest in Groningen plaatsvindt, is nog niet bekend. De acties starten in alle steden (Nijmegen, Enschede, Tilburg, Leiden, Maastricht, Utrecht, Groningen, Amsterdam, en Rotterdam) om 13.00 uur.

Het protest volgt een paar dagen nadat bekend werd dat de coalitiepartijen in Den Haag bereid zijn om de langstudeerboete van de baan te vegen. Maar de bezuinigingen op het hoger onderwijs niet. Afgelopen donderdag zou er gestemd worden over de onderwijsbegroting. Die stemming is een week uitgesteld omdat de coalitie en de oppositie het niet eens werden over de bezuinigingen. Donderdag willen de coalitiepartijen alsnog gaan stemmen.

 

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

4 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

4 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

7 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

7 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

8 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

8 uur geleden