Foto: Pexels
Het Groninger PvdA/GroenLinks Kamerlid Julian Bushoff heeft woedend gereageerd op het besluit van het kabinet om de gaswinning bij het dorp Warffum te verlengen.
“Een onbegrijpelijk en schofterig besluit van dit kabinet en ‘Geen Gronings gas meer’ is daadwerkelijk een gebroken belofte”, zegt Bushoff op X. Bushoff wil een debat over de kwestie.
Het veld bij Warffum maakt geen deel uit van het Groningerveld dat inmiddels al dicht is. De NAM had tot eind dit jaar een vergunning voor Warffum, maar die is nu verlengd tot 2032.
Volgens het kabinet is het gasveld nodig om minder afhankelijk te zijn van andere landen. Onderzoeksbureau TNO, SodM en de Mijnraad zeggen dat het verantwoord is om bij Warffum onder de huidige voorwaarden te boren. Zij adviseerden het kabinet.
Bushoff wijst er op dat er beloofd is om geen gas uit Groningen meer te winnen, vanwege de aardbevingen die daardoor ontstaan. Toch maakte het kabinet een uitzondering voor dit kleinere veld.
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…