Het Noord-Nederlands Trein & Tram Museum (NNTTM) in Zuidbroek krijgt een bijzonder object in de collectie: de originele trambel en het voetpedaal van het voormalige Gemeentelijk Trambedrijf Groningen.
Dit historische erfgoed komt van de laatste kolentram die in Groningen reed. Vanaf 1916 vervoerden kolentrams steenkool van het Noorderstation naar het gasbedrijf aan de Bloemsingel. Hoewel passagierstrams al in 1949 uit Groningen verdwenen, bleven deze kolentrams tot 1960 in gebruik.
Bezoekers van het museum kunnen de bel niet alleen bekijken, maar ook horen in het NNTTM. Het museum gevestigd in het gerestaureerde Waterstaatsstation in Zuidbroek..
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…