Foto: S_Salow via Pixabay
Het aantal geregistreerde misdrijven in de gemeente Groningen is in de afgelopen tien jaar met ruim 28 procent gedaald. Dat is iets meer dan het landelijk gemiddelde.
Vorig jaar registreerden politie en justitie 63,1 misdrijven per duizend inwoners in de gemeente Groningen. Van de noordelijke gemeenten met meer dan 70.000 inwoners was dat het hoogste aantal. Het aantal misdrijven per duizend inwoners lag vorig jaar aanzienlijk lager dan tien jaar ervoor, een daling van 28,1 procent. Dat is 1,1 procent meer dan het landelijk gemiddelde.
In de provincie Groningen als geheel was de daling van het aantal misdrijven de afgelopen tien jaar wel lager dan landelijk (23 procent).
In 2023 registreerde de politie 807 duizend misdrijven in heel Nederland. Vooral vermogensmisdrijven, zoals diefstal en woninginbraak, zijn afgenomen. Dit soort misdrijven daalde met een derde. Zo werden woninginbraken en zakkenrollerij veel minder geregistreerd.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…