Categorieën: Nieuws

Winter Wereld Markt op camping in Onnen: “Magisch weekend”

Camping De Kleine Wereld aan de Dorpsweg in Onnen staat dit weekend in het teken van de allereerste Winter Wereld Markt. De camping opende afgelopen zomer de deuren.

“Vandaag en morgen verandert onze camping in een winterwonderland vol activiteiten, muziek, lekker eten en een feestelijke sfeer”, laat de organisatie weten. “De Winter Wereld Markt biedt een divers programma met activiteiten voor alle leeftijden. Onze bistro is geopend voor ontbijt, lunch en diner, en daarnaast zijn er doorlopend activiteiten op het terrein, waaronder de Photobooth Caravan, Atelier Lichtjes waar je je eigen kaarsen kunt knutselen en springkussens en schminken.”

Warme chocolademelk
Op de Winter Wereld Markt mag een kampvuur niet ontbreken en ook is het Groninger Museum aanwezig met een minimuseum. “Bezoekers kunnen heerlijk struinen langs een sfeervolle vintage markt met meer dan dertig kraampjes vol (kinder)kleding, sieraden, kerstdecoraties en cadeaus. En er zullen winterse lekkernijen te verkrijgen zijn zoals glühwein, warme chocolademelk en popcorn.”

Camping De Kleine Wereld
Het programma op zaterdag vindt plaats van 11.00 tot 21.00 uur. Op zondag zijn de deuren geopend van 11.00 tot 17.00 uur. De afgelopen jaren is er hard gewerkt om de camping up-to-date te brengen. Aanvankelijk was op deze plek camping De Fruitberg te vinden, die de eerste gasten in 1964 verwelkomde. In 2000 werd deze camping opgeheven. Daarna brak een onzekere periode aan. De naam werd gewijzigd in camping De Kleine Wereld en de eigenaar, die het terrein bestierde, wilde het eigenlijk omtoveren tot een park met luxe villa’s. De gemeente Haren stak daar een stokje voor omdat bebouwing in een kwetsbaar landschap ongewenst is. Van 2013 tot 2017 was het in gebruik als locatie van het COA, Centraal Orgaan opvang Asielzoekers.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

32 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

51 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden