Categorieën: Nieuws

UB draait deuren korte tijd op slot vanwege Pro-Palestijns protest

Een groep Pro-Palestijnse actievoerders liep woensdagavond een protestmars door de binnenstad van Groningen. Op het Broerplein werd enige tijd halt gehouden voor de Universiteitsbibliotheek (UB), waar de deuren op slot werden gedraaid. Dat zorgde voor korte tijd voor onvrede, zowel bij de actievoerders als bij studenten die in de UB blokken tijdens de tentamenweek.

De protestmars begon woensdagavond rond 19.00 uur op de Grote Markt. Al scanderend trok een flinke groep actievoerders vervolgens door de binnenstad. Rond 20.00 kwam het gezelschap aan op het Broerplein, waar de Rijksuniversiteit Groningen het moest ontgelden bij de actievoerders. De demonstranten vinden, al sinds het uitbreken van de oorlog in Palestina en Libanon, dat de RUG haar banden met Israël moet verbreken.

UB doet deuren dicht voor actievoerders en blokkende studenten

De groep actievoerders hield halt bij de Universiteitsbibliotheek aan het Broerplein, waar met een megafoon richting de bibliotheek werd gescandeerd. Daarop draaide de RUG uit voorzorg de deuren van de bieb dicht. Een aantal studenten was daar niet blij mee. Zij stonden buiten, terwijl hun studieboeken nog in de bieb lagen.

Ook de actievoerders konden de afsluiting van de universiteitsbieb niet waarderen. “De RUG heeft zichzelf symbolisch afgesloten van haar studenten”, laat een deel van de groep actievoerders weten via Instagram. “Een plaats van open dialoog is veranderd in een plek van stilte.”

Na een klein kwartiertje hield de groep actievoerders het voor gezien en vertrok de groep demonstranten.

Protest tegen RUG maakt universiteit waakzaam

De RUG is sinds de start van het nieuwe studiejaar weer extra waakzaam rond demonstraties in en rond de universiteit. Er staan al langere tijd camera’s op het Broerplein voor het Academiegebouw en op verschillende plekken worden beveiligers ingezet. Dit alles doet de RUG na verschillende pro-Palestijnse protestacties in het afgelopen jaar: een tentenkamp op het Harmonieplein en de uit de hand gelopen protestmars een maand later. Ook werden al meermaals gebouwen van de universiteit beklad met spuitbussen.

Tom Veenstra

Recente berichten

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

8 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

17 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

15 uur geleden