Foto: Google Maps
De fractie van de PVV in de gemeenteraad maakt zich zorgen over het opvangen van minderjarige vluchtelingen in een kantoorgebouw aan de Canadalaan. De partij vraagt zich af of de veiligheid op deze locatie wel gegarandeerd kan worden.
Afgelopen week werd bekend dat de gemeente en het COA plannen hebben om op deze locatie opvangplekken te realiseren waar ongeveer zestig jongeren terecht kunnen. “Uit navraag is gebleken dat het gaat om minderjarige vluchtelingen uit onder andere Syrië, Eritrea, Somalië, Iran, Irak en Jemen”, vertelt fractievoorzitter Kelly Blauw van de partij. Blauw maakt een vergelijking met de opvanglocatie aan de Protonstraat waar ook ongeveer zestig jongeren worden opgevangen. “Daar liep het afgelopen voorjaar flink uit de hand, waarbij ook een politieagent gewond raakte. Er waren uiteindelijk flink wat politiemensen nodig om de rust terug te laten keren.”
“Hoe denkt men de veiligheid te kunnen garanderen?”
Blauw: “Met zoveel verschillende culturen, achtergronden en trauma’s, die deze jongen hebben opgelopen, vragen wij ons af hoe men denkt de veiligheid aan de Canadalaan te kunnen garanderen. De locatie ligt midden in een woonwijk, direct naast en tegenover een basisschool en een school voor speciaal onderwijs. De locatie aan de Protonstraat ligt op een industrieterrein. Worden er aan de Canadalaan dan ook andere voorwaarden gesteld? Worden er extra veiligheidsmaatregelen genomen?”
Of de opvanglocatie aan de Canadalaan er daadwerkelijk komt is nog onzeker. Het college van B&W moet hier nog mee instemmen. Op zijn vroegst gaat de locatie komend voorjaar open. In eerste instantie gaat het om een periode van drie jaar. Mochten de plannen doorgaan, dan sluit de opvanglocatie aan de Protonstraat
Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…