Categorieën: Nieuws

Studenten en medewerkers RUG kunnen hun peuken niet meer kwijt

Nu het roken op terreinen van de Rijksuniversiteit verboden is, zijn ook alle asbakken weggehaald. Dat leidt er volgens de Ukrant toe dat er overal peuken liggen.

Die peuken leiden ertoe dat het milieu wordt vervuild met nicotine, zware metalen en microplastics. Een voorbeeld is het fietsbruggetje achter de Linnaeusborg. Omdat het bruggetje net buiten de campus ligt, kunnen studenten en medewerkers daar rustig een sigaret opsteken. Het gevolg is dat veel mensen hun peuken op de grond of in het water gooien.

De RUG mag rokers zelf geen straf opleggen, maar kan wel een boete krijgen als de regels overtreden worden. Dat ia onder meer de Universiteit Utrecht, de Universiteit van Amsterdam en de Hogeschool Amsterdam overkomen. Het betrof een boete van meerdere duizenden euro’s. De RUG heeft volgens de Ukrant nog geen boete gekregen, maar kreeg al wel een waarschuwing dat ze te weinig doet tegen illegale rokers.

Volgens het Trimbos-instituut ondervinden organismen in het water negatieve gevolgen van de aanwezigheid van nicotine. Ook ontkiemen zaden minder goed in grond die vervuild is met sigarettenpeuken.

Voor verstokte rokers is er een oplossing. Zo zijn er zak-asbakjes waar mensen hun peuk in kunnen bewaren, Die zijn te verkrijgen bij het Green Office aan de Visserstraat 49.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

29 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

1 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

5 uur geleden