Onderzoekers van de stichting Tegengif zijn op zoek naar een deelnemer uit Groningen voor een bloedonderzoek naar PFAS.
Hoewel er al veel aanmeldingen zijn, is er nog geen deelnemer uit Groningen. Het onderzoek wil uit elke provincie één iemand testen om PFAS-blootstelling in kaart te brengen.
PFAS zijn niet-afbreekbare stoffen die in veel producten zitten, zoals voedselverpakkingen en regenkleding. Ze kunnen gezondheidsproblemen veroorzaken, zoals schade aan het immuunsysteem. De schadelijke stoffen kunnen zich in het lichaam ophopen. De onderzoekers willen met dit bloedonderzoek aantonen dat PFAS een breed probleem is dat ons allemaal raakt.
Geïnteresseerden uit Groningen worden opgeroepen zich aan te melden om zo bij te dragen aan het onderzoek en het bewustzijn rond PFAS te vergroten. Het onderzoek wordt uitgevoerd door stichting Tegengif. Deze stichting doet onderzoek naar schadelijke chemische stoffen in consumentenartikelen en informeert publiek en politiek over de uitkomsten ervan.
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…