Wegafsluiting Europaweg t.h.v. ringweg zuid. Foto: Aanpak Ring Zuid
De Europaweg gaat dit weekend dicht ter hoogte van het viaduct met de ringweg. Dit levert hinder op voor verkeer dat de stad uitrijdt richting Westerbroek. Aankomende vrijdagavond om 20:00 is de afsluiting van de weg die duurt tot maandagochtend 6:00 uur.
De wegafsluiting geldt vanaf het viaduct tot aan de Boumaboulevard. Dat betekent dat ook de toerit naar de zuidelijke ringweg richting Hoogezand en Ring Oost dicht is. De toerit naar de zuidelijke ringweg richting het Julianaplein blijft wel open.
Autoverkeer kan omrijden via het Damsterdiep of de Sontweg en de Bornholmstraat. Het fietspad langs dit deel van de Europaweg gaat ook in beide richtingen dicht. Fietsers en voetgangers kunnen hun weg vervolgen via het Lübeckpad en de Bornholmstraat.
Herplaatsing rode bakstenen
Tijdens de afsluitingen worden de rode bakstenen op het viaduct verwijderd en opnieuw geplaatst. Volgens aannemerscombinatie Herepoort blijkt uit tests dat de manier van bakstenen plaatsen niet vertrouwd was. De afgelopen tijd waren daarom al stenen verwijderd om opnieuw tests uit te voeren.
De nieuwe werkwijze was al op andere viaducten toegepast. De bakstenen van andere viaducten hoeven volgens Combinatie Herepoort daarom niet opnieuw geplaatst te worden.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…