Categorieën: Nieuws

Tweeduizend extra huurwoningen in Groningen krijgen duurzame verwarming

Groningse woningcorporaties hebben het doel om voor eind 2026 nog eens 2000 huurwoningen aan te sluiten op het warmtenet van WarmteStad.

Afgelopen donderdag ondertekenden woningbouwcorporaties Lefier, Nijestee, Patrimonium en De Huismeesters samen met WarmteStad (de gemeente) een zogeheten addendum. De nieuwe aansluitingen komen in de wijken Kostverloren, Paddepoel, Selwerd en Vinkhuizen.

Met een subsidie van 22 miljoen euro uit het Nationaal Groeifonds wordt het aansluiten van huurwoningen goedkoper. WarmteStad en de woningcorporaties hopen hiermee de kosten voor huurders te verlagen. Het doel is om tegen 2027 in totaal 11.000 woningen en gebouwen aan te sluiten in het noordwesten van de stad.

“Voor huurders is dit een belangrijke stap richting een groene toekomst”, vertelt Lefier-bestuurder Elles Dost namens de woningcorporaties. “We zorgen samen ook voor een comfortabele en veilige woonomgeving zonder zorgen over stijgende aardgaskosten. Zo zijn bewoners klaar voor de toekomst, met behoud van wooncomfort en betaalbaarheid.”

De woningcorporaties en WarmteStad nemen huurders de komende tijd mee in de plannen, stellen de partijen. Als het merendeel van de huurders instemt, kan een gebouw aangesloten worden op het warmtenet.

Tom Veenstra

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

18 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

1 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden