Categorieën: OOG Ochtendshow

OOG Thermometer: “We stoppen de thermometer in de Groningse samenleving”

De Groninger komt aan het woord, met de OOG Thermometer. Met de OOG Thermometer wil OOG jaarlijks peilen wat inwoners van Groningen vinden van het leven in Groningen.

De enquête is mede opgezet door Maarten Siepel en Wouter Holsappel, die er in radioprogramma OOG Ochtendshow meer over vertellen:

OOG Ochtendshow - 02-09-2024 OOG Thermometer

De OOG thermometer in samenwerking met het Groningse onderzoeksbureau Onderzoekdoen.nl ontwikkeld, vertellen Siepel en Holsappel. “In deze enquête gaan we het geluk van de Groninger meten”, gaat Holsappel verder, “Hoe gelukkig ben je nou in je leven, daar gaat het dan vooral om. Vervolgens hebben we dan ook echt onderwerpen geselecteerd die dan iets zeggen over je leven. Dingen als: hoe blij ben je met je woning, hoe blij ben je met de wijk, waar de woning in staat, hoe zit het met je gezondheid, vind je dat er genoeg ruimte is om te sporten, enz. Er worden 10 tot 14 vragen gesteld en dat noemen we dan de OOG Thermometer: we stoppen de thermometer in de Groningse samenleving.”

OOG Thermometer is op zoek naar iedereen

Deze editie is de eerste keer dat het wordt georganiseerd, vertelt Holsappel verder en daarbij is het de bedoeling om dat jaarlijks te laten terugkeren. “Op een gegeven moment kun je dan de cijfers naast elkaar zetten en dan krijg je daar een bepaalde trend in.”

Iedereen kan aan de OOG Thermometer meedoen, vult Siepel aan. “We hebben leden van het OOG panel al een mail gestuurd, waarmee ze de OOG Thermometer mee kunnen invullen. Maar via onze website en socials worden mensen op de hoogte gebracht en kunnen zij het ook invullen. Iedereen die ouder dan 16 is en in de gemeente Groningen woont mag de enquête invullen.”
Hierbij wordt ook extra aandacht gegeven aan jongeren. Holsappel: “We hebben eerder gemerkt dat met name mensen van 40 jaar en ouder de enquêtes van OOG hebben ingevuld, maar we zijn ook heel erg op zoek naar de groep 16 t/m 25 jaar. Vooral in de jongste groep hebben we erg weinig repons, die met name die willen we oproepen om de enquête in te vullen.”

Meten wat er speelt in de samenleving

De resultaten worden anoniem en vertrouwelijk verwerkt. Ze worden gebruikt om echt te kijken wat Groningers bezighoudt. In vorige OOG enquêtes werd gemerkt dat Groningers over sommige onderwerpen meer bezig zijn dan over het andere. “Hopelijk gaan we straks zien dat bepaalde onderwerpen in de OOG thermometer heel veel stof doen opwaaien. Dan kunnen we bedenken dat we over die onderwerpen in de toekomst meer kunnen inzoomen, omdat we dan merken dat daar veel discussie over is.”
“We geven mensen ook bij meerkeuzevragen de mogelijkheid om ook open antwoorden in te vullen, want daar zie je dat mensen vaak ook graag wel iets kwijt willen over een onderwerp”, vult Holsappel aan, “over wat ze van bepaalde zaken vinden.”

Vul de enquête ook in!

Ook jij kunt je mening geven via de OOG Thermometer. Dit kan tot en met woensdagmiddag 11 september. Naar verwachting zullen een week later de resultaten worden gepubliceerd op de OOG site, OOG app en sociale media.

De OOG-Ochtendshow is een vrolijke radioshow met het lokale nieuws, de beste muziek en natuurlijk het weer en beluister je iedere werkdag van 07:00 – 09:00 uur op OOG Radio. Hier vind je alle interviews van de OOG Ochtendshow.

Rick van der Velde

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

9 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

9 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

13 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

14 uur geleden