Categorieën: Nieuws

CDA wil maatregelen van college tegen handelaren in ‘research chemicals’ in Stad

Bedrijven die handelen in ‘research chemicals’, oftewel designerdrugs, moeten zich niet kunnen vestigen in Groningen. Dat vindt de raadsfractie van het CDA. De fractie wil weten of het gemeentebestuur iets kan doen om de bedrijven te weren van bedrijventerreinen in de gemeente.

Maandag werd duidelijk dat één van de grotere online aanbieders van ‘research chemicals’, die in principe niet onder de opiumwet vallen, is gevestigd op een bedrijventerrein aan de Rouaanstraat. DvhN deed er een bestelling en kreeg de waar netjes en op tijd geleverd.

In de Eerste Kamer ligt een voorstel om de handel in de ‘research chemicals’ aan banden te leggen. Maar die wet is er nog niet door en daarom wil het CDA nu weten of het college de handelaren nu al kan weten van bedrijventerreinen in de gemeente. “Zoals bekend is er een flinke behoefte aan bedrijfspanden en er is schaarste op het gebied van bedrijfslocaties”, aldus CDA-fractievoorzitter Jalt de Haan. “Ook kan het de vitaliteit van een bedrijventerrein aantasten als dergelijke bedrijven zich op het terrein vestigen.”

Tom Veenstra

Recente berichten

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

2 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

2 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

3 uur geleden

Aksel Cijntje (31) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

3 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

3 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

5 uur geleden