Categorieën: Nieuws

Van Marum wordt ‘boze staatssecretaris’ als er beknibbeld wordt op geld voor schadeherstel Groningen

De fondsen die vanuit het Rijk beschikbaar zijn voor de schadeafhandeling in Groningen moeten beschikbaar blijven voor Groningen. Als het regeerakkoord anders blijkt te zijn, treffen de Trêveszaal (het Kabinet) en specifiek het ministerie van Financiën een ‘boze staatssecretaris’ in Eddie van Marum (BBB).

“En dat wil je niet meemaken”, vertelt Van Marum maandagmiddag in het NPO Radio 1-programma ‘Sven op 1’. “In grote lijnen houd ik mijn financiën voor elkaar”, stelt Van Marum. “Bestaande fondsen staan vast in de wet en als mensen dat proberen te veranderen, dan is er de Tweede Kamer. Die gaat daar niet in mee,” Van Marum stelt in ieder geval dat er een ‘rode streep’ staat onder de fondsen voor de schadeafhandeling in Groningen. “De exploitant (de NAM) is wettelijk verantwoordelijk, dus de bestaande bedragen blijven staan.”

Net als zijn voorganger Hans Vijlbrief (D66) is Van Marum van plan om een deel van zijn werkweek in Groningen door te brengen. Vaker zelfs: Van Marum wil niet één, maar drie dagen in de week kantoor houden in Groningen. In het provinciehuis in Stad, aldus Van Marum. Het voormalige Statenlid blijft dus vooral op zijn vertrouwde plek. “Maandag, woensdag en vrijdag ben ik in Groningen. De andere dagen rijdt mijn chauffeur me heen en weer.”

Het volledige interview met Van Marum is hier te beluisteren.

Tom Veenstra

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

21 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden