Bron: Jeroen van Lieshout / Flickr / CC 2.0-by-nc-nd
De regio Groningen – Assen is één van de zes regio’s in ons land waar de komende jaren veel woningen moeten worden gebouwd. Dat stelt demissionair minister Hugo de Jonge.
Om een eind te maken aan de woningnood moeten er tot het jaar 2030 een kleine miljoen woningen worden gebouwd. Ook na dat jaar moet er heel veel gebouwd worden. Volgens De Jonge moet de politiek nu maatregelen nemen om te voorkomen dat Nederland te snel groeit. Dat heeft deels te maken met de komst van nieuwe migranten.
Naast de regio Groningen – Assen heeft het kabinet nog vijf andere regio’s aangewezen. Het gaat om delen van Limburg, Noord-Brabant, Gelderland, Twente en Friesland. Voor deze regio’s is gekozen omdat de Randstad al bijna volgebouwd is.
Verder kiest de regering voor regio’s waar er weinig kans is op overstromingen door wateroverlast en verhoging van de zeespiegel. Tegelijk moet er ook voldoende natuur overblijven.
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…