Categorieën: Nieuws

Groningse studenten protesteren zaterdag in Utrecht tegen langstudeerboete

Groningse studenten zijn zaterdag, samen met de Groninger Studentenbond, GSb, aanwezig bij het protest op het Jaarbeursplein in Utrecht. In de Domstad vindt een protest plaats tegen de langstudeerboete.

Het protest wordt georganiseerd door de Landelijke Studenten Vakbond, LSVb. Behalve de langstudeerboete wordt ook geprotesteerd tegen de bezuinigingen op het hoger onderwijs en de afbraak van kennis. De GSb heeft voor de actiedag posters gemaakt. Op de posters staan de beeltenissen van bijvoorbeeld demissionair premier Mark Rutte (VVD) en aanstaande minister-president Dick Schoof. Onder hun foto is een geldbedrag te zien dat aangeeft wat zij zouden moeten betalen als in hun tijd de langstudeerboete had bestaan.

In Utrecht verzamelen zich niet alleen studenten. Ook hoogleraren en ander personeel in het hoger onderwijs hebben aangekondigd zich te zullen aansluiten. Een oproep daartoe is onder meer ondertekend door wetenschappers die werkzaam zijn aan de Rijksuniversiteit Groningen. Men is niet blij met het hoofdlijnenakkoord van PVV, VVD, NSC en BBB, waarin een langstudeerboete wordt geopperd. Bij de langstudeerboete gaan studenten drieduizend euro per jaar extra collegegeld betalen als ze meer dan een jaar vertraging oplopen in hun bachelor of master. Volgens de LSVb leidt dit tot nog meer mentale druk op studenten en zal ook de ongelijkheid hierdoor verder toenemen.

De demonstratie in Utrecht begint zaterdag om 14.00 uur.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

1 minuut geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

35 minuten geleden

Aksel Cijntje (31) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

50 minuten geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

1 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

3 uur geleden

Tbs met dwangverpleging voor Stadjer die zoontje vermoordde

De 46-jarige Curt E. is veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor de moord op zijn…

5 uur geleden