Het museumschip Alida wordt weggetakeld bij het Museum aan de A voor de verbouwing - Foto: Rieks Oijnhausen
Wie maandagmiddag in de omgeving van het Museum aan de A aan de Brugstraat de ogen ten hemel richtte, kreeg een ongebruikelijk schouwspel te zien. Een schip werd, hangend aan een grote kraan, verplaatst van de binnenplaats van het museum naar een wachtende dieplader.
De tjalk, genaamd de Alida, werd op een dieplader getild voor transport naar Wehe-den-Hoorn, waar het een plek krijgt in het nieuwe Kunstencentrum De Ploeg. Dit speciale museum, gewijd aan de Groningse kunstkring, gaat volgend jaar juni open.
Het schip, tot eind jaren zeventig eigendom van Ploegkunstenaar George Martens, ligt sinds 1991 bij de entree van het Museum aan de A, toen nog het Noordelijk Scheepvaartmuseum. Rob Martens, zoon van de kunstenaar, was 75 jaar lang betrokken bij het museum en zorgde dat het tjalkje 37 jaar geleden op de binnenplaats van het museum terechtkwam.
Vanwege de verbouwing naar een meer algemeen museum over de geschiedenis van de stad en de provincie Groningen is er geen plek meer voor de boot op de binnenplaats achter de Brugstraat.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…