Categorieën: Nieuws

‘Alleen Eelde en Lelystad nog in beeld voor straaljagers op burgerluchthavens’

Hoewel zowel de provincie Groningen als de provincie Drenthe totaal niet zit te wachten op de komst van straaljagers op Groningen Airport Eelde, wil Defensie de noordelijke luchthaven nog niet doorstrepen als burgerluchthaven waar militaire activiteiten zouden kunnen plaatsvinden.

Volgens RTV Drenthe is Eelde, samen met Lelystad Airport, als enige overgebleven bij Defensie als burgerluchthavens waar ook straaljagers zouden kunnen vertrekken en landen. De Drentse gedeputeerde Yvonne Turenhout liet dat weten na een gesprek met demissionair staatssecretaris Christophe van der Maat van Defensie.

Eerder deze week liet zowel de provincie Groningen als de provincie Drenthe, beiden aandeelhouders van Groningen Airport Eelde, weten dat de komst van straaljagers op de luchthaven een ‘no-go’ voor hem is. Defensie zou daardoor, ondanks de bezwaren, nog niet direct willen stoppen met haar verkenning. Defensie zelf liet alleen weten dat er binnenkort een reactie volgt op de zienswijzen van de provincies.

Eind vorig jaar presenteerde Defensie het Nationaal Programma Ruimte voor Defensie, waarin het een zoektocht start naar meer ruimte om te oefenen, grotere infrastructuur, ruimere munitieopslag en nieuwe of aangepaste vergunningen. Nederland  heeft ook te weinig ruimte is voor militaire vliegactiviteiten, doordat de vliegbases Soesterberg, Twenthe, De Peel en Marinevliegkamp Valkenburg zijn afgestoten of een andere functie kregen. Het verzoek was daarom neergelegd om te onderzoeken of er samengewerkt kan worden met burgerluchthavens en het toevoegen van één of twee extra jachtvliegtuiglocaties.

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

7 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

8 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

11 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

11 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

12 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

12 uur geleden