Categorieën: Nieuws

Stadscrematorium Groningen opent nieuwe rouwkamers voor nabestaanden

Stadscrematorium Groningen opende deze week twee nieuwe rouwkamers om nabestaanden extra ruimte te bieden om afscheid te nemen van hun geliefde.

Het crematorium ziet een grotere behoefte van nabestaanden om de dagen voor het definitieve afscheid samen door te brengen. Families kunnen daarom de twee ruimtes, Libelle en Vlinder genaamd, aankleden met herinneringen van de overleden persoon en bijvoorbeeld met bloemen.

“Zo kunnen familie en vrienden in de dagen voorafgaand aan de uitvaart in de rouwkamers op eigen wijze afscheid nemen.”, zegt René Braaksma, locatiemanager van Stadscrematorium Groningen. Met het initiatief wil het crematorium meegaan met de tijd. Braaksma: “We houden ontwikkelingen in de gaten en luisteren naar gasten en relaties. Stadscrematorium Groningen speelt een belangrijke rol voor veel mensen in de stad Groningen en de regio daaromheen. Dit willen we nog lang blijven doen.”

Ook de Advies & Zorgruimte is gerenoveerd. Hier kunnen gasten in gesprek met medewerkers voor advies, hulp, of een luisterend oor.

Crematorium Groningen werd in 1962 gebouwd en was daarmee het derde crematorium van Nederland. Het crematorium, een Rijksmonument, is ontworpen door architect A.H. Wegerif en ligt aan de rand van de stad.

Lars Faber

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

14 uur geleden