Foto: USA-Reiseblogger via Pixabay
Duurzaam Groningen vraagt de inwoners van de gemeente om in mei hun gras niet te maaien. Het doel hiervan is meer biodiversiteit te krijgen.
De gemeente Groningen steunt hiermee het landelijke initiatief ‘Maai Mei Niet’ en doet er zelf ook aan mee. Uit ervaring van voorgaande jaren is gebleken dat op plekken waar in de maand mei minder gemaaid wordt, meer bloemen groeien en meer verschillende planten en dieren voorkomen dan op plekken waar vaker gemaaid wordt.
Wethouder Kirsten de Wrede: “Een maand niet maaien kan voor wel tien keer meer bijen zorgen. En die bijen zijn belangrijk voor zo’n zestig procent van onze voedselgewassen. Daarnaast zorgt langer gras voor minder droogte en warmte.”
Volgens De Wrede kun je er ook voor kiezen om niet alles tegelijk te maaien. Bij dit alles staat verkeersveiligheid voorop, dus wordt er op sommige plekken in mei wel gemaaid. Ook wordt het gras rondom speelvoorzieningen gemaaid. Vanaf juni gaat de gemeente verder met de ‘normale’ maaimethode.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…