Categorieën: Nieuws

Gratis energiedisplay voor 2.300 huurders

GeWOON Groen, een samenwerking van woningcorporaties, start met een proef om te achterhalen hoe het huurders bevalt om live inzicht te krijgen in hun energieverbruik.

In totaal krijgen ruim 2.300 huishoudens een aanbod om een gratis energiedisplay in huis te krijgen. Het gaat om huurders van de woningcorporaties Acantus, Groninger Huis, Wierden en Borgen, Wold & Waard en Lefier.

De komende tijd worden huurders die in aanmerking komen voor de proef, door hun eigen woningcorporatie benaderd. De proef duurt ongeveer een half jaar en stopt rond de zomer.

Rolf Koops van GeWOON Groen: “Er is geen addertje. Huurders krijgen het display van ons. Ook wanneer de proef is geëindigd mogen zij deze houden. We vragen deelnemers alleen op drie momenten een korte vragenlijst in te vullen. Vragen die ons helpen om vast te stellen of huurders het gevoel hebben dat ze door het energiedisplay bewuster omgaan met hun energieverbruik en dat het hen helpt om op de energierekening te besparen.”

Huurders kunnen op het display live zien wat een bepaalde handeling, zoals het aanzetten van de vaatwasser, doet met hun energieverbruik. Bij de helft van de deelnemers delen de corporaties een doe-boekje uit. Hiermee kunnen gezinnen spelenderwijs energieslurpers in huis opsporen. Volgens Koops kan een huishouden op jaarbasis al snel honderd euro besparen.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

5 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

6 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

9 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

9 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

10 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

10 uur geleden