Categorieën: Nieuws

Terugroepactie: nieuwe campagne moet (ex-)Groningse ‘young professionals’ terug naar Stad halen

Young professionals die Groningen hebben verlaten terughalen naar het Noorden om de enorme hoeveelheid openstaande vacatures op te vullen.  Een nieuwe campagne moet deze ‘young professionals’ terughalen uit de stadsdriehoek tussen de A2 en de ring van Amsterdam.

De ’terugroepactie’ richt zich op ‘young professionals’ die tussen 1988 en 1998 zijn geboren en eerder in de regio Groningen hebben gewoond, gewerkt of gestudeerd. De gemeente zoekt met name naar ‘professionals’ met affiniteit voor energie, gezondheid en digitalisering.

Bij de campagne hoort volgens marketing Groningen ook de taal die deze ‘young professionals’ spreken en schermt daarom met ‘USP’s’ (unique selling points) die Groningen aantrekkelijk moeten maken. Een bruisende binnenstad, een rijk cultureel aanbod, natuur om de hoek, meer ruimte om te wonen en te leven en plaats voor ontwikkeling op professioneel vlak moeten de hoogopgeleide (ex-)Groningers weer naar het Noorden krijgen.

In aanvulling op de Groningse terugroepactie is er een toolkit voor lokale ondernemers ontwikkeld, waarmee ook zij vertrokken noorderlingen terug kunnen lokken naar de regio. Meer informatie is hier te vinden.

Tom Veenstra

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

16 minuten geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

10 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

11 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

14 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

15 uur geleden