Categorieën: Nieuws

‘Onbegrijpelijk dat amateurverenigingen moeten meebetalen aan kunstgrasveld Corpus’

De Groningse oppositiefracties van het CDA, D66, de  Stadspartij en de VVD vinden het onbestaanbaar dat amateurverenigingen op Corpus den Hoorn moeten meebetalen aan de aanleg van een nieuw kunstgrasveld. “Verenigingen wringen zich al jaren in allerlei bochten om fatsoenlijk te kunnen trainen en dan nu dit. Het is niet te accepteren.”

De verenigingen moeten in totaal 25.000 euro meebetalen aan een grasveld, wat omgezet moet worden naar een kunstgrasveld om extra trainingscapaciteit te creëren. Daarmee wil de gemeente de druk op sportpark Corpus den Hoorn verlichten. Die druk zorgt met name bij de amateurclubs op het sportpark, die ‘Corpus’ delen met FC Groningen, voor problemen.

“Hoe is het mogelijk dat amateurclubs moeten betalen aan een probleem die zij niet hebben gecreëerd”, vertelt CDA-fractievoorzitter Jalt de Haan. “Zo’n bedrag komt hard aan bij verenigingen en wij vinden dat de gemeente moet opdraaien voor deze kosten. Verenigingen wringen zich al jaren in allerlei bochten om fatsoenlijk te kunnen trainen en dan nu dit. Het is niet te accepteren.”

De ophef over de kosten voor het veld is de laatste toevoeging aan het ‘hoofdpijndossier’ rond de situatie op het sportpark, stellen de oppositiefracties. “We zijn al tijden op zoek naar een oplossing voor de krapte”, stelt Amrut Sijbolts van de Stadspartij. “Deze lijkt nu voor de korte termijn gevonden, maar wel op een manier waar wij niet mee kunnen instemmen. Dit hoort gewoon vanuit de reguliere sportbegroting gefinancierd te worden en niet vanuit het co-investeringsfonds.”

‘Is het kunstgras echt nodig?’

Volgens D66-fractievoorzitter Jim Lo-a-Njoe is het nog maar de vraag of het extra kunstgrasveld überhaupt nodig is: “Wij hebben het college eerder al gevraagd om uit te zoeken of de velden waar de eerste selectie van FC Groningen op traint, conform de normen van de leverancier van het veld, niet veel meer bespeeld kunnen worden. Wij hebben namelijk aanwijzingen dat de capaciteitsnorm per veld aanzienlijk hoger ligt dan nu door FC Groningen wordt gesteld. Als dit klopt, dan is het de vraag of een extra kunstgrasveld überhaupt nodig is. We vinden daarom dat het college hier eerst opheldering over moet geven.”

‘College moet signalen niet naast zich neerleggen’

Naast de bezwaren van de raadsfracties roert ook de Sportkoepel zich in de kwestie rond de kosten voor het nieuwe kunstgrasveld. De koepel heeft een kritische brief naar de raad gestuurd. “De Sportkoepel weet als geen ander wat er leeft binnen onze Groningse verenigingen”, besluit VVD-raadslid Rik Heiner. “Wij vinden dat het college deze signalen niet naast zich neer moet leggen en hun besluit moet heroverwegen.”

Tom Veenstra

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

22 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

41 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden