Categorieën: Nieuws

Hunze en Aa’s stelt schouw landelijk gebied uit

Waterschap Hunze en Aa’s stelt haar schouwdatum voor het landelijk gebied uit tot 1 januari 2024. Dat gebeurt, omdat op meerdere plekken de gewassen nog niet uit de grond zijn vanwege het regenachtige weer en de natte grond.

Normaal gesproken is de officiële schouwdatum 1 november, maar het waterschap heeft deze datum nu uitgesteld tot 1 januari. Zo krijgen boeren de tijd om de gewassen te oogsten en direct daar achteraan de sloten te schonen.

Hunze en Aa’s benadrukt dat het om éénmalig uitstel gaat. Het waterschap schouwt op dit moment wel de watergangen in stedelijk gebied.

Tijdens de schouw controleert het waterschap of schouwsloten goed onderhouden zijn en voldoende vrij zijn van begroeiing en vuil. Schouwsloten zijn sloten die van belang zijn voor de water aan- en afvoer. De aanliggende eigenaar moet deze sloot schoon houden.

Tom Veenstra

Recente berichten

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

14 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

1 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

13 uur geleden