Categorieën: Nieuws

‘Bed, bad en brood’-voorziening Stad gaat ook dienen als crisisopvang voor coa

De LVV-locatie aan de Helsinkistraat in Groningen (in de volksmond bekend als de ‘bed-bad-brood’ opvang voor uitgeprocedeerde asielzoekers) gaat vanaf nu ook asielzoekers opvangen die het COA niet kan huisvesten in het aanmeldcentrum in Ter Apel.

Dat maakte het gemeentebestuur dinsdag bekend. Volgens het college is het besluit tot de opvang in het pand van Inlia (het voormalige Formule 1-hotel) genomen omdat de huidige noodopvang aan het Damsterdiep per 1 januari dicht gaat. Tegelijk heeft Inlia al maanden te maken met onderbezetting: van de ruim 260 beschikbare plekken zijn er slechts 110 bezet. “Hierdoor is het idee ontstaan om de bovenverdieping van deze locatie om te bouwen als COA-noodopvanglocatie waar de circa 100 asielzoekers van het Damsterdiep tijdelijk opgevangen kunnen worden”, aldus het college.

Ook het COA vindt de locatie geschikt, zolang de ombouw van de locatie aan de Sint-Petersburgweg naar een normaal azc nog niet klaar is. Dat is naar verwachting pas in de herfst van volgend jaar.

Het college maakte ook bekend dat de opvang van Oekraïners in de slaapboot aan het Eemskanaal wordt verlengd. “Ondanks de gedane inspanningen blijft de bezetting toenemen en komt het punt dat niet langer onderdak geboden kan worden aan alle ontheemden in den lande snel dichterbij”, aldus het college. “Om de inzet van crisisnoodopvanglocaties in het land te beperken heeft het college besloten om de GOO aan het Eemskanaal te verlengen, totdat een alternatieve locatie beschikbaar is, dan wel zolang dit noodzakelijk is gelet op de instroom.”

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

10 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

15 uur geleden