Foto: M. Minderhoud - Eigen werk, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=403852
Is een lawaaiflitspaal, zoals die nu in verschillende steden in de Randstad wordt uitgeprobeerd, een oplossing voor geluidsoverlast rond de Groninger Diepenring? De raadsfractie van de VVD lijkt een pilot met de geluidspalen wel te zien zitten.
De partij stelt woensdag vragen aan het college, waarin het gemeentebestuur gevraagd wordt naar een proef met de palen. Geluiden over overlast, onder meer aan de Wilhelminakade, de Turfsingel en de Noorderhaven, zijn daar voor de VVD aanleiding voor.
“Automobilisten trekken er hard op en er wordt vaak te hard gereden”, stelt raadslid Rik Heiner. “In Rotterdam is hier een streng beleid op gevoerd. Ze plaatsen bijvoorbeeld geluidspalen tegen herriemakers. Dit zouden we in Groningen ook kunnen doen, zodat overlastgevers worden beboet.” De VVD pleit daarnaast voor steekproefsgewijze handhaving op snelheidsovertredingen rond de Diepenring. Heiner: “Dit zorgt voor gevaarlijke situaties, maar veroorzaakt ook overlast aan omwonenden.”
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…