Categorieën: Nieuws

Monument voor geliefde buurtkat Spriet aan Helper Westsingel is nu echt weg

Het kunstwerk van buurtkat Spriet, dat in juli werd gemaakt op een oude rioolbuis aan de kruising Helper Westsingel, is weggehaald.

Nadat de gemeente kenbaar maakte dat het ‘monumentje’ waarschijnlijk weggehaald zou worden, kwamen de eigenaresse van Spriet en enkele buurtbewoners in opstand. De gemeente liet daarop weten dat dit soort spontane kunstwerkjes niet zijn toegestaan, omdat het meer wilde beschilderingen van straatmeubilair in de hand zou werken.

De gemeente liet in juli al weten dat de paal dit najaar zou worden verwijderd. Dat is afgelopen maandag gebeurd. Waar de herinnering in graffiti van Spriet nu staat is niet bekend.

OOG ging afgelopen zomer langs bij Saskia Bothof-van Kol, eigenaresse van Spriet, die graag zag dat het stukje straatkunst behouden bleef:

Tom Veenstra

Recente berichten

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

12 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

1 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

15 uur geleden