Categorieën: Nieuws

Tot zeven keer meer uitval bussen dan normaal bij Qbuzz door ziekte en personeelstekort

Het aandeel busritten wat uitvalt in Groningen en Drenthe is vier tot zeven keer hoger dan in normale omstandigheden. Dat meldt RTV Drenthe woensdagavond. De oorzaken zijn al enige tijd niet weg te denken: ziekte en personeelstekort.

Volgens het OV-Bureau Groningen Drenthe valt, onder normale omstandigheden, slechts een half procent van de bussen uit. Maar door ‘naweeën’ van corona, ziekteverzuim en een tekort aan personeel is de uitval van busritten in de provincie hard opgelopen. Tussen de 2 en 3,5 procent van de ritten valt volgens de Drentse regionale omroep uit.

Ook in de dienstregeling is flink gesneden bij Qbuzz: acht procent van de busritten van voor corona zijn uit de dienstregeling verdwenen. Volgens het OV-Bureau valt dat in landelijk opzicht nog mee, waar soms tien procent van de busritten is weggevallen.

‘Drenthe’ vroeg ook de NS naar de personele bezetting op de spoorlijn tussen Groningen en Zwolle. De enige trein die structureel is uitgevallen is de spitspendel tussen Stad en Assen en die gaat in december weer rijden, behalve op vrijdag.

Tom Veenstra

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

9 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

13 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

13 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

14 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

14 uur geleden