Categorieën: Nieuws

UMCG gaat proberen of AI-chatbot medische vragen van patiënten kan beantwoorden

Uit Amerikaans onderzoek bleek eind april al dat een chatbot met AI medische vragen online beter en empathischer kan beantwoorden dan echte dokters. Het UMCG gaat dat nu ook uitproberen: het is één van de twee Nederlandse ziekenhuizen die artificial intelligence gaan uitproberen voor het beantwoorden van medische vragen van patiënten.

Samen met het Elisabeth-TweeSteden Ziekenhuis in Tilburg gaat het UMCG, bij wijze van proef, antwoorden op medische vragen laten klaarzetten door een chatbot, die online worden gesteld door patiënten. Volgens het ziekenhuis in Tilburggaat de chatbot conceptantwoorden bedenken op de vragen, waarna een zorgmedewerker alleen nog een laatste controle hoeft uit te voeren.

Het systeem wordt getest in de twee ziekenhuizen, omdat ze allebei gebruik maken van het Epic-systeem voor hun elektronische patiëntendossiers. In de VS, waar Epic is gevestigd, maken al een paar ziekenhuizen gebruik van de chatbot. De proef duurt drie maanden. De vragen van patiënten worden vooralsnog alleen gebruikt om de chatbot te testen en worden (nog) niet aan patiënten gestuurd. Maar Epic verwacht dat als het systeem goed werkt, het snel kan worden ingezet in de praktijk. De softwarebouwer benadrukt dat artsen altijd de mogelijkheid hebben om een bericht aan te passen voordat het verzonden wordt.

Het bedrijf denkt nu al aan meer toepassingen, waaronder samenvattingen van patiëntendossiers en concepten voor patiëntenbrieven. De ziekenhuizen denken dat de inzet van dergelijke systemen administratieve werkzaamheden uit handen kan nemen van zorgverleners, waardoor er meer tijd is voor contact met patiënten.

Tom Veenstra

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

1 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

11 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

15 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

15 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

16 uur geleden