Categorieën: Nieuws

Middeleeuwse wandkandelaar opgegraven op Grote Markt

Archeologen hebben deze week een middeleeuwse wandkandelaar gevonden tussen het metaal dat is opgegraven op de Grote Markt.

De kandelaar dook volgens ingenieursbureau MUG, dat de opgravingen op de Grote Markt uitvoert, op tijdens het schoonmaken van metaal dat uit de bodem is gehaald op het marktplein. De ‘getordeerde’ (gedraaide) middeleeuwse ijzeren kandelaar heeft hoogstwaarschijnlijk in een muur vastgezeten met een gesmede priem die aan de voet van de kandelaar bevestigd was.

De archeologen gaan de kandelaar verder onderzoeken om na te gaan welk type kandelaar dit is geweest. Tijdens de middeleeuwen werden zowel kandelaars op een voet als wandkandelaars gebruikt. “We weten in ieder geval zeker dat iemand in het middeleeuwse Groningen dit object gebruikte om er een kaars in te steken en zijn onderkomen mee te verlichten,” aldus het ingenieursbureau.

Tom Veenstra

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

6 minuten geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

10 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

10 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

14 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

15 uur geleden