Categorieën: Nieuws

Vijlbrief: ‘Geld voor investeringen in Groningen voor inlossing ereschuld stijgt mee met inflatie’

De 250 miljoen euro die het kabinet elk van de komende dertig jaar wil investeren in Groningen stijgt, als het aan staatssecretaris Vijlbrief en het ministerie van Financiën ligt elk jaar mee met de inflatie.

Dat liet Vijlbrief dinsdag weten aan de Tweede Kamer, als reactie op een motie van ChristenUnie-Kamerlid Mirjam Bikker en drie andere Kamerleden van CDA en D66.

Vijlbrief kon tijdens het debat over de parlementaire enquête gaswinning Groningen van twee weken terug nog niet bevestigen dat het ingetekende geld mee zou stijgen met eventuele inflatie. Nu ‘Financiën’ hier een verdict over heeft gegeven, kan Vijlbrief dat wel. Dat betekent dat de Tweede Kamer dinsdagmiddag waarschijnlijk gaat instemmen met de motie.

Dat betekent dat de 250 miljoen euro die het Kabinet jaarlijks wil investeren in de economie en de leefbaarheid van de provincie gedurende de komende dertig jaar waarschijnlijk elk jaar hoger uit gaat vallen. Tot nu toe koppelde het kabinet een totaalbedrag van 7,5 miljard euro aan de uitvoering van deze plannen om de ‘ereschuld’ naar Groningen in te lossen. Met de beslissing ‘onderschrijft het huidige kabinet het belang van voldoende financiële middelen voor de uitvoering van de generatielange betrokkenheid’, schrijft Vijlbrief.

Tom Veenstra

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

28 minuten geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

10 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

11 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

14 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

14 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

15 uur geleden