De Kachovkastuwdam die in de nacht van maandag op dinsdag werd opgeblazen. Foto: Дзюбак Володимир - Eigen werk, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72550899
In Haren vindt woensdagavond een inzamelingsactie plaats voor de Oekraïners die getroffen zijn door de overstromingen in de Cherson-regio.
In de nacht van maandag op dinsdag is de Kachovkastuwdam doorgebroken. Daardoor staat het water in de Dnjeprdelta meters hoger dan wat gebruikelijk is. Ruim tachtig dorpen en delen van de stad Cherson zijn onder water komen te staan. “Wij zamelen woensdagavond kleding in voor de slachtoffers in dit gebied”, vertelt een woordvoerder van de Sociale Brigade in Haren. “De ingezamelde kleding wordt donderdag naar de regio in Oekraïne gebracht.”
De inzameling vindt woensdagavond plaats aan de Nesciolaan 33 in Haren bij de opvanglocatie. Medewerkers staan van 18.00 tot 21.00 uur klaar om de kleding in ontvangst te nemen. Meer informatie vind je op deze website.
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…