Categorieën: Nieuws

Wouter van Doeverenplein weer open voor verkeer

Het Wouter van Doeverenplein kan weer gebruikt worden door het wegverkeer. De afgelopen drie maanden was de weg afgesloten.

De afsluiting begon op 1 februari. De weg, vlakbij het UMCG, verbindt de J.C. Kapteynlaan en de S.S. Rosensteinlaan, was dicht vanwege werkzaamheden van energiebedrijf TenneT. De afgelopen drie maanden zijn ondergrondse hoogspanningskabels vervangen die zich tussen de hoogspanningsstations Hunze en de Bloemsingel bevinden. De kabels moesten vervangen worden om de levering van elektriciteit in Stad te kunnen blijven garanderen.

Flink gat
De oude kabel was zestig jaar oud en deze is vervangen door een kabel waar meer stroom door kan. De reden dat de weg zo lang was afgesloten had een technische oorzaak. De kabels zijn namelijk aangelegd via ondergrondse boringen. Echter bij dit kruispunt moest de kabel een scherpe bocht maken en dat was niet mogelijk met de huidige boortechnieken. Daarom moest er een flink gat worden gegraven.

Fietsers en voetgangers konden de afsluiting de afgelopen maanden wel passeren. Het wegverkeer werd omgeleid. Vanaf nu kunnen auto’s en bussen dus weer via het plein rijden.

Verslaggever Johannes Rienks maakte een reportage over de werkzaamheden:

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

1 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

2 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

2 uur geleden

Aksel Cijntje (31) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

2 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

3 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

5 uur geleden