Koken op OBS De Starter. Foto: Daniëlle Rademaker.
Er gaat niets boven Groningen. Op OBS De Starter in Stad nemen ze dat motto vandaag heel serieus. Deze speciale schooldag staat volledig in het teken van Groningen. Koken volgens echte Groningse traditie mag niet uitblijven.
Op het fornuis staan twee grote pannen van elk zes liter te pruttelen. Het menu van de dag: mosterdsoep. Groningse mosterdsoep, welteverstaan. Leerkracht Johan Hellinga en zijn groep zijn er maar druk mee.
‘We wilden eerst voor de eierbal gaan’, vertelt Hellinga. ‘Dat is toch wel het eerste gerecht waar je aan denkt bij Groningen. Maar met al die kinderen bleek dat toch een beetje te ingewikkeld.’ De mosterdsoep als plan B blijkt een goede keuze. Zorgvuldig belanden de gesneden uitjes, eetlepels mosterd en zélfs slagroom in de pan.
Dat de schoolboeken vandaag ingeruild worden voor een dagje koken, vinden de leerlingen geen straf. Integendeel: ‘Dit is anders dan wat we normaal doen en we leren er veel van’, vertelt Valentijn. ‘Stiekem is dit veel leuker.’ Verderop aan de tafel nemen ook klasgenoten Dakai en Guus hun taak serieus. Ze doen er alles aan om de liters soep tot een goed eindresultaat te brengen. ‘Ik heb het nog nooit gegeten, maar ik ben benieuwd!’
Terwijl de soep het kookpunt bereikt, houdt leerkracht Johan het hoofd koel. Alles zit erin, proeven maar. De leerlingen zijn al enthousiast, nu is hij aan de beurt voor het eindoordeel. ‘Topsoep!’
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…
Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…
Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…