Foto: CDA Groningen
Meer acceptatie voor LHBTI+’ers. Dat is het doel van het Regenboog Stembusakkoord dat zaterdag door zeven fracties in de Provinciale Staten werd ondertekend.
“Verander niet zodat mensen je aardig vinden. Wees wie je bent en de juiste mensen zullen van je houden zoals je bent.” Dat waren de woorden die Statenlid Robert de Wit in 2017 in Provinciale Staten sprak. Het CDA zette zaterdag naast de fracties van GroenLinks, PvdA, D66, Partij voor de Dieren, SP en Volt haar handtekening onder het akkoord. De Wit noemt het belangrijk: “In mei 2017 werd Groningen een Regenboogprovincie. Maar de verantwoordelijkheid gaat verder dan het hijsen van de regenboogvlag. Er is op het gebied van acceptatie en veiligheid van LHBTI+’ers nog veel verbetering vatbaar in onze provincie.” Melissa van Hoorn ondertekende namens GroenLinks het akkoord: “Hiermee spreken wij, en de andere partijen, zich uit voor een diverse en inclusieve provincie zonder discriminatie.”
Maar wat gaat er precies gebeuren? De partijen geven met de handtekening aan dat ze tijdens de komende vier jaar in Provinciale Staten zich gaan inzetten om de emancipatie te bevorderen en discriminatie tegen te gaan. Dit kan door LHBTI+-beleid te ontwikkelen. Beleid op het gebied van veiligheid bijvoorbeeld. Maar ook willen de partijen dat er niet bij elk formulier van de provincie gevraagd gaat worden naar het geslacht, en moeten inwoners gender-inclusief aangesproken worden. De partijen die hun handtekening hebben gezet hebben aangegeven dat LHBTI+ onderdeel moet worden van de portefeuille van een gedeputeerde.
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…