Werknemers bij ING leggen morgen (donderdag) massaal het werk neer, uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao.
De drie vakbonden bij ING (FNV Finance, De Unie en CNV Vakmensen) roepen de leden op om donderdagochtend naar een actiebijeenkomst in Leeuwarden te komen om zich daar in te schrijven als staker. Het gaat om de eerste 24-uursstaking ooit bij ING.
De top van ING heeft de medewerkers vorige week een aanbod gedaan, maar dat is voor de vakbonden bij lange na niet voldoende. Voor veel werknemers is het geduld met de directie op, na meer dan een half jaar van publieksvriendelijke acties. Het aanbod komt bij lange na niet tegemoet aan de eis van de vakbonden voor koopkrachtherstel. De cao geldt voor 14 duizend werknemers.
“De ING-top lijkt zich totaal niet te realiseren wat er onder de eigen mensen leeft,” zegt Job Marskamp van CNV Vakmensen. “De hoge werkdruk, het gebrek aan waardering voor de werknemers en de onevenredige focus van de ING-top op de aandeelhouders maken dat de arbeidsverhoudingen totaal verstoord zijn geraakt.” De acties bij ING krijgen na donderdag een vervolg.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…