Categorieën: Nieuws

Vakbonden: “Deze week geen stakingen in het openbaar vervoer”

Er wordt deze week definitief niet gestaakt in het openbaar vervoer. Dat hebben vakbonden FNV en CNV maandag laten weten. Volgens de bonden vinden er nog altijd gesprekken plaats met de werkgevers in het openbaar vervoer.

Vakbond CNV laat weten dat er in de gesprekken goede stappen worden gemaakt. De onderhandelingen over een nieuwe cao zaten lange tijd muurvast. Sinds twee weken zit men weer om tafel. De vakbonden eisen onder andere een hoger salaris. FNV eist een loonsverhoging van 16,9 procent voor een cao voor een jaar, het CNV eist 14 procent verspreid over achttien maanden. De bonden willen naast meer loon ook maatregelen om de hoge werkdruk onder buschauffeurs te verlagen. Naast de cao openbaar vervoer wordt er ook onderhandeld over een nieuwe cao MultiModaal, waar het treinpersoneel in het Noorden grotendeels onder valt.

De gesprekken zouden eigenlijk afgelopen vrijdag afgerond worden. De vakbonden hebben zichzelf echter meer tijd gegeven. Mochten de gesprekken geen resultaat hebben, dan zal het werk weer neer worden gelegd. Voor volgende week wordt dan op maandag, woensdag en vrijdag het werk neergelegd.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Thermo Fisher wil opnieuw praten over cao; acties voorlopig gepauzeerd

Thermo Fisher, de Amerikaanse biofarmaceut met een vestiging aan de Zuiderweg in Hoogkerk, heeft zijn…

8 minuten geleden

Kringloopwinkel GoudGoed blij met nieuwe plek aan Paterswoldseweg: “We hebben veel ruimte”

Kringloopwinkel GoudGoed is bijna een week geopend. Volgens manager van WerkPro Bastiaan van Vliet lopen…

12 minuten geleden

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

54 minuten geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

1 uur geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

2 uur geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

3 uur geleden