Categorieën: Nieuws

Cora-Yfke Sikkema wordt informateur van Noorderzijlvest

De definitieve uitslag van de waterschapsverkiezingen voor Noorderzijlvest zijn bekend. Qua zetelverdeling is er geen verandering ten opzichte van de voorlopige uitslag.

WaterNatuurlijk is de grootste fractie, met 6 zetels. Nieuwkomer BBB heeft 4 zetels behaald en de PvdA 3. Het CDA, de ChristenUnie, Betaalbaar Water, VVD en de nieuwkomers Groninger Belang en Student & Water kregen elk 1 zetel. 50PLUS en Belang van Nederland haalden geen zetel.

Wel zijn er nóg meer stemmen uitgebracht dan bij de voorlopige uitslag bekend was. In totaal brachten 175.700 inwoners hun stem uit. Dat komt neer op een opkomst van 60,1 procent. Vier jaar terug was de opkomst 53,3 procent.

Water Natuurlijk heeft als grootste fractie in het nieuwe algemeen bestuur aan Cora-Yfke Sikkema uit Winschoten gevraagd om als informateur op te treden, op weg naar een nieuwe coalitie. Sikkema, burgemeester van Oldambt, heeft de opdracht aanvaard. Zij moet onderzoeken welke partijen bereid zijn om een coalitie te vormen die kan rekenen op een ruime meerderheid.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

49 minuten geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

1 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

4 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

5 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

5 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

6 uur geleden