Categorieën: Nieuws

Bijna twee ton voor specialist Martini Ziekenhuis om jongeren met brandwonden beter te ondersteunen

Verpleegkundig specialist Ina van Ingen Schenau van het Brandwondencentrum Groningen (Martini Ziekenhuis) heeft bijna tweehonderdduizend euro gekregen van ZonMW. Daarmee gaat ze een programma ontwikkelen, waarmee zorgpersoneel jongeren met brandwonden en hun ouders beter kan begeleiden bij het opgroeien.

Van Ingen Schenau gaat een onderzoek doen dat moet leiden tot een gespecialiseerd programma voor zorgprofessionals. Op de website van het Martini Ziekenhuis laat de verpleegkundig specialist weten dat het onderzoek belangrijk is, omdat jongeren met ernstige brandwonden vaak tegen unieke problemen aanlopen tijdens het volwassen worden.

“De pubertijd is een zoektocht naar een eigen identiteit en zelfstandigheid”, vertelt Van Ingen Schenau. “Daarmee verandert ook de verhouding met de ouders. Voor jongeren met een chronische aandoening, zoals brandwonden, en hun ouders is deze zoektocht extra uitdagend. Lichamelijke en psychosociale problemen, zoals littekens en schaamte kunnen hierbij een belangrijke rol spelen. Begeleiding door zorgmedewerkers kan deze zoektocht ondersteunen. Maar hoe kunnen zij dat het beste doen? Waar lopen jongeren en hun ouders tegenaan? Dat is waar dit onderzoek over gaat.”

Van Ingen Schenau begint na de zomer met het onderzoek. Over drie jaar moet het programma voor zorgprofessionals klaar zijn.

Tom Veenstra

Recente berichten

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

15 minuten geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

25 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden