Categorieën: Nieuws

Stadjer (19) krijgt taakstraf en voorwaardelijke jeugddetentie voor steekpartij in Selwerd

De negentienjarige jongeman uit Groningen, die vorig jaar juni een plaatsgenoot (17) neerstak aan de Iepenlaan in Selwerd, moet 120 uur werkstraf uitvoeren voor zijn daad. De rechtbank legde de jonge Stadjer ook 200 dagen voorwaardelijke jeugddetentie op.

Dat meldt DvhN dinsdagmiddag.

De straf voor de jonge Groninger pakt lager uit dan de straf die het OM eind januari eiste. De openbaar aanklager eiste toen tweehonderd uur werkstraf en 250 dagen voorwaardelijke ‘celstraf’ tegen de negentienjarige. De rechter vindt minder straf passend, omdat de jongeman schuldbewust is, goed meewerkt en nog geen strafblad heeft. Wel moet de jonge Stadjers zich verplicht laten behandelen aan trauma’s en dagbesteding moet volgen.

De jongeman stak op 23 juni vorig jaar in op het slachtoffer, omdat hun jongere broertjes ruzie hadden gehad op school. Het slachtoffer werd daarbij geraakt in de borst en de hand, terwijl hij zijn broertje voor de verdachte wilde beschermen. Na het incident vluchtte de Stadjer weg op een scooter en pas in de avond van dezelfde dag aangehouden voor het incident.

Tom Veenstra

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

14 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

1 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden