Foto: Chris Bakker
Het gemeentebestuur voelt niets voor een welkomstpakket voor nieuwe inwoners van Groningen. Het college vindt de kosten van zo’n 100 duizend euro niet opwegen tegen de baten.
Het initiatiefvoorstel voor een welkomstpakket werd ingediend door de fracties van Student & Stad, Stadspartij 100% voor Groningen, PvdA en D66. Het betreft een gastvrij gebaar richting gezinnen en studenten die zich in Groningen vestigen. Veel studenten verzuimen namelijk om zich in te schrijven in de BRP, de Basisregistratie Personen.
Volgens de gemeente gaat het om ongeveer 21.500 nieuwe inwoners. Een welkomstpakket zou zo’n 10 euro gaan kosten. Uitgaande van ongeveer 10 duizend nieuwe inschrijvingen bedragen de kosten minimaal 100 duizend euro per jaar. De gemeente verwacht bovendien dat medio dit jaar de basisbeurs voor uitwonende studenten een duidelijke financiële impuls zal geven om je correct in te schrijven.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…