Foto: Dima Valkov via Pexels
Supporters van SC Cambuur die vanavond naar Groningen afreizen voor het duel tegen FC Groningen in de Euroborg, krijgen allemaal een loempia uitgereikt van supporters van hun tegenstander.
Naast de loempia’s mogen de supporters vanavond ook afzien van de ‘buscombi’ en met eigen vervoer naar de Euroborg komen.
Volgens Omrop Fryslân is de actie bedoeld als statement, na de beslissing van de gemeente Heerenveen om afgelopen zondag slechts een halfvol uitvak voor Groningen-supporters toe te staan. De supporters besloten daarop de wedstrijd helemaal te boycotten, waardoor er slechts twee mensen in het uitvak van het Abe Lenstrastadion zaten.
Volgens supporterscoördinator Henk Niemeijer van FC Groningen is de actie bedoeld om te laten zien dat voetbalsupporters gewone mensen zijn, die een normale behandeling verdienen. De coördinator laat weten dat de beslissing van burgemeester Tjeerd van der Zwan van Heerenveen van afgelopen zondag niet kenmerkend is voor voetbalsupporters en dat ‘rotte appels’ individueel aangepakt moeten worden.
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…