Categorieën: Nieuws

Extra geld van Rijk voor Groningen als ‘hotspot’ voor verwarde personen

Groningen krijgt extra geld van de Rijksoverheid voor initiatieven om incidenten met verwarde personen te voorkomen. Dat maakten ministers Yesilgöz en Helder donderdag bekend. Groningen krijgt in ieder geval een deel van 14 miljoen euro van het Rijk, omdat het een ‘hotspot’ is qua incidenten.

Het aantal overlastmeldingen, veroorzaakt door verwarde of ‘onbegrepen’ mensen, neemt al jaren toe. Dat blijkt uit cijfers van de politie. Van 2017 tot 2021 registreerde de politie 11.588 van dit soort incidenten in de gemeente. In 2017 meldde de politie 1.747 incidenten van problemen met verwarde personen. Vorig jaar waren dat er 2.646. 2022 is nog niet voorbij en het aantal incidenten tot en met november staat nu al op 2.884.

De politie constateert dat het probleem er één is van grote steden. Groningen is dan ook de enige gemeente in heel Noord-Nederland waar de politie vindt dat het probleem duidelijk voor meer problemen zorgt dan in de rest van de provincie. Uit de analyse blijkt verder dat het probleem zich veelal concentreert rond een kleine groep mensen. Meer dan de helft van alle incidenten is aan deze personen te koppelen.

In totaal trekt het Kabinet 59 miljoen euro extra geld uit om het probleem aan te pakken. Het grootste gedeelte daarvan wordt gestoken aan de verbetering van samenwerking tussen de politie, de meldkamer en speciale ggz-triagisten. Het overige deel daarvan wordt geïnvesteerd in vroegsignalering en preventie. Groningen krijgt daarnaast nog een hap uit een pot van veertien extra miljoenen euro (samen met Den Haag, Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Eindhoven en Haarlem) omdat de gemeente een ‘hotspot’ is. “Zo maken wij daar waar de problematiek het grootst is (en waar daarom de meeste winst te behalen valt) een snelle start”, aldus Yeşilgöz en Helder.

Tom Veenstra

Recente berichten

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

1 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

2 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

2 uur geleden

Aksel Cijntje (31) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

2 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

3 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

5 uur geleden