Categorieën: Nieuws

Natuurmonumenten mag recreatiegebied Kardinge uitbreiden

Natuurmonumenten mag het recreatiegebied bij Kardinge met 28 hectare uitbreiden. Een goede zaak, aldus boswachter Bart Zwiers van Natuurmonumenten.

Het gebied waarnaar wordt uitgebreid, ligt tegen de wijk Beijum aan. Maar het gebied valt niet binnen de Groningse gemeentegrenzen. Het besluit tot uitbreiding werd daarom eerder deze week genomen door het college van de naburige gemeente Het Hogeland.

Natuurmonumenten wil van het uitgebreide stuk natuur een gevarieerd open landschap maken, met bomen, lage begroeiing, water en wandelpaden. Bijzonder is dat het gebied ook een plek wordt waar mensen een natuurgraf kunnen krijgen. Natuurmonumenten zocht daartoe samenwerking met Natuurbegraven Nederland. De graven in het natuurgebied worden gemarkeerd met een houten schijf. Na twee jaar is deze schijf, net als het stoffelijke overschot, opgenomen door de natuur.

Johannes Rienks

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

7 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

26 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

1 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden