Categorieën: OOG Ochtendshow

De Intocht in Groningen: ”Een bijzonder hoogstaand logistiek kunstje”

De mooie tijd van je schoentje zetten en een liedje zingen voor de Goedheiligman is weer aangebroken. Op zaterdag 19 november komt Sinterklaas aan in de Stad  en dat belooft weer een groots feest te worden.

Er wordt een hele grote stoet gevormd nadat Sinterklaas is aangekomen bij Roeivereniging de Hunze. Vervolgens zal de Sint een route volgen door de binnenstad., om te eindigen op het Academieplein aan de Broerstraat, oftewel het Broerplein. Om even een intocht te organiseren is een hoogstaand logistiek kunstje. Alle Pieten moeten natuurlijk op de vloot en die moeten geïnstrueerd worden en daarnaast mogen de pakjes ook niet vergeten worden.

De route loopt als volgt: Westerkade, Westerhaven, Astraat, Abrug, Brugstraat, Munnekeholm, Gedempte Zuiderdiep, Oosterstraat, Grote Markt NZ, Zwanestraat, Stoeldraaierstraat, Broerstraat, aankomst op het Academieplein, waar Sinterklaas wordt ontvangen door de burgemeester en kinderburgemeester van Groningen. Het voorprogramma op het Academieplein start om 14.45 uur

Nu kan je dit jaar ook je eigen tekening maken voor Sinterklaas. Die kun je tijdens de intocht afgeven aan de Pieten, of een foto mailen naar communicatie@volksvermakengroningen.nl. Alle kinderen die hun naam en adres erop zetten, krijgen van Sinterklaas een persoonlijke ansichtkaart terug.

Hieronder kan je fragment terugluisteren van de OOG Ochtendshow van vrijdagochtend 18 november.

Interview Karina Stapensea Vereniging Volksvermaken
OOG Ochtendshow

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

58 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

5 uur geleden