Foto: Joris van Tweel
In het UMCG kan voortaan gedotterd worden met een robotarm. Volgens het ziekenhuis kan een vernauwing van een bloedvat zo nog veiliger en nauwkeuriger behandeld worden.
Het is ook beter voor de cardioloog, want die krijgt veel minder te maken met röntgenstraling. Het UMCG is het eerste ziekenhuis in Nederland dat een robotarm inzet bij dotterbehandelingen.
Om een bloedvat te openen of te verwijden brengt de cardioloog een stent in. Dat is een kort hol buisje van een paar millimeter. Dat gebeurt op de plek van de vernauwing zodat het bloedvat weer open is en het bloed ongehinderd kan stromen. De robotarm wordt bediend met een joystick.
De cardiologen verwachten komend voorjaar 100 patiënten met deze nieuwe techniek behandeld te hebben. Spoedbehandelingen komen nog niet in aanmerking voor de nieuwe methode, omdat het tien minuten duurt voordat het apparaat gebruiksklaar is.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…