Foto: Joris van Tweel
Na zo’n 37 jaar lang messen slijpen, gaat messenslijper Johan Kunst met pensioen. Hiervan is hij 18 jaar bij kookwinkel Kamphuis in de Brugstraat gekomen. Vrijdag was zijn laatste dag bij kookwinkel Kamphuis aan de Brugstraat, waar hij achttien jaar werkzaam was.
Kunst is inmiddels 69 jaar en vindt het wel welletjes. Hij gaat straks genieten van zijn welverdiende pensioen. Maar stilzitten zal hij niet doen. Hij blijft thuis nog steeds messen slijpen, dus helemaal stoppen doet hij niet.
Met zijn witte bus reisde Kunst het hele land door: voor Van Spijkenisse tot aan Texel. In zijn bus staan twee grote slijpapparaten, die beide 150 kilo wegen. Die zijn voor Kunst nu te zwaar om telkens naar binnen en naar buiten te tillen, zegt hij.
Kunst is één van de laatste echte messenslijpers in Groningen. Een opvolger voor Kunst is er niet, want zijn vak is volgens de messenslijper ‘een uitstervend beroep’.
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…
Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…
Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…
De 46-jarige Curt E. is veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor de moord op zijn…