Categorieën: Nieuws

Het eerste beton voor het nieuwe Julianaplein is gestort

Op de vroege maandagochtend bereikte aannemerscombinatie Herepoort een nieuwe mijlpaal bij de bouw van het nieuwe Julianaplein.

“Het is heel mooi om te zien hoe deze logistieke operatie verloopt”, vertelt Herepoort-woordvoerder Friso Jongeneel maandagochtend. “Elke dag wordt er materiaal aan- en afgevoerd en het is mooi dat de puzzelstukjes nou goed in elkaar vallen.”

Met een lange, uitklapbare kraan werd het eerste beton gestort voor de fundering van het verkeersknooppunt. Het eerste beton is bedoeld voor de vloer van een tunnel, die de verbinding gaat maken voor verkeer uit Hoogezand dat naar Assen wil.

Herepoort werkte al enige tijd aan de voorbereidingen voor de stort, door wapeningskorven te maken op een andere plek. Deze werden de afgelopen weken met een torenkraan in de zogenaamde ‘verbindingsboog’ gehesen.

 

Tom Veenstra

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

32 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

1 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

5 uur geleden